Zagraj o Polskę i Europę

DSC_07585 czerwca , już po raz dziesiąty, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści uczestniczyli w Szkolnym Dniu Europejskim pod hasłem „Wygrać Polskę i Europę”. W ramach uroczystości reprezentanci klas gimnazjalnych wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Polsce i Europie. Trzyosobowe drużyny z klasy II a, II b oraz III gimnazjum stawiły czoła trudnym pytaniom z zakresu geografii, historii, języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. W tegorocznej edycji pojawiła się specjalna kategoria pytań związana ze stuleciem odzyskania niepodległości. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III gimnazjum: Maria Dziedzic, Dominika Dunda oraz ich kapitan – Dawid Serwa. Młodzież zgromadzona na sali dzielnie dopingowała swoim koleżankom i kolegom. Uroczystości uświetniły popisy wokalne uczennic klasy VI: Klaudii Ordon i Nikoli Dolaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *