Pierwszy dzień wycieczki w Bieszczady

Po nocnej podróży dotarliśmy do Bochni, gdzie zwiedziliśmy najstarszą kopalnię soli w Polsce. Zwiedzanie kopalni zaczyna się od przejażdżki kolejką podziemną. Na trasie turystycznej za sprawą najnowszych technologii multimedialnych zwiedzający odbywają podróż w czasie, podczas której spotkają: cysterskich górników, Bolesława Wstydliwego, Kazimierza Wielkiego, włoskich dzierżawców kopalni, Augusta Mocnego Sasa. Dodatkową atrakcją była przeprawa łodzią po podziemnym jeziorze. Po zwiedzeniu kopalni pełni wrażeń ruszyliśmy w dalszą drogę do Myczkowców. Po obiadokolacji odbyliśmy krótki spacer na zaporę w Myczkowcach spiętrzającą wodę Sanu w Jezioro Myczkowskie. Dzień kończymy kibicowaniem finału ligi mistrzów Liverpool – Real.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *