Bieszczady 2018 – dzień 2

IMG_1213[1]Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Leska. W mieście zwanym Bramą Bieszczad zobaczyliśmy XVII wieczną synagogę oraz największy w Polsce kirkut, na którym zachowało się ponad 2000 macew. Miejsca te przypominają nam, że Polska to kraj słynący z tolerancji, a nasza historia i kultura przeplata się z doświadczeniami innych narodów. W drodze do głównego punktu dzisiejszego dnia zatrzymaliśmy się w Rymanowie Zdroju, gdzie w parku zdrojowym poznaliśmy smaki wód mineralnych oraz zażywaliśmy inhalacji przy tężniach. Tak zrelaksowani dotarliśmy do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. Teren tego muzeum to pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej. W tym niezwykłym miejscu poznaliśmy sposoby wydobywania ropy oraz poznaliśmy historię Ignacego Łukasiewicza. Dzień zakończyliśmy spacerem po zaporze w Solinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *